Murupolku

Yhteystiedot ja henkilökunta

Henkilökunta

Museonjohtaja (hallinto)
Tarja Raninen-Siiskonen
tarja.raninen-siiskonen@joensuu.fi
puh. 050 405 9079

Intendentti (vaihtuvat näyttelyt)
Pauliina Kaasalainen
pauliina.kaasalainen@joensuu.fi
puh. 050 341 9502

Näyttelyhakemuksia vastaanotetaan vain sähköisesti:
www.joensuuntaidemuseo.fi/nayttelyhakemukset

Amanuenssi (alueellinen taidemuseotyö)
Maria Inkeri
maria.inkeri@joensuu.fi
puh. 050 571 7405

Amanuenssi (kokoelmat)
Karoliina Katila
karoliina.katila@joensuu.fi
puh. 050 590 6544

Museoassistentti (tiedotus, markkinointi)
Maria Taari
maria.taari@joensuu.fi
puh. 050 310 9636

Palveluneuvoja (asiakaspalvelu, toimisto)
Anni Karttunen
annielina.karttunen@joensuu.fi
puh. 050 351 8609

Ma. amanuenssi (yleisötyö)
Aleksi Eskelinen
aleksi.eskelinen@joensuu.fi
puh. 050 520 2762

Näyttelymestarit 
Jukka Suhonen
jukka.suhonen@joensuu.fi
puh. 050 591 0829

Jelena Postari (Jaana Hämäläisen sijainen 28.2.2022 asti)
jelena.postari@joensuu.fi
puh. 050 367 5231

Jaana Hämäläinen (poissa 28.2.2022 asti)
jaana.hamalainen@joensuu.fi
puh. 050 367 5231


Asiakaspalvelu

Tilausopastukset, juhlasalin vuokraus, tiedustelut

taidemuseo@joensuu.fi
puh. 013 337 5388
 

Käynti- ja postiosoite

Joensuun taidemuseo Onni
Kirkkokatu 23
80100 Joensuu

AUKIOLOAJAT

ti, to–su 10–16
ke 10–19
ma suljettu

LIPUT

Pääsylippu 7 €
Eläkeläiset, työttömät, opiskelijat 3 €
Alle 7-vuotiaat ilmaiseksi

Lisätiedot ja poikkeukset

Sivu arviointi ja palaute