Murupolku

Yhteystiedot ja henkilökunta

Henkilökunta

Museonjohtaja (hallinto)
Tarja Raninen-Siiskonen
tarja.raninen-siiskonen@joensuu.fi
puh. 050 405 9079

Intendentti (vaihtuvat näyttelyt)
Pauliina Kaasalainen
pauliina.kaasalainen@joensuu.fi
puh. 050 341 9502

Näyttelyhakemuksia vastaanotetaan vain sähköisesti:
www.joensuuntaidemuseo.fi/nayttelyhakemukset

Amanuenssi (alueellinen taidemuseotyö)
Maria Inkeri
maria.inkeri@joensuu.fi
puh. 050 571 7405

Amanuenssi (kokoelmat)
Karoliina Katila
karoliina.katila@joensuu.fi
puh. 050 590 6544

Museoassistentti (viestintä, tiedotus)
Jelena Postari
jelena.postari@joensuu.fi
puh. 050 310 9636

Palveluneuvoja (asiakaspalvelu, museokauppa, toimisto)
Anni Karttunen
annielina.karttunen@joensuu.fi
puh. 050 351 8609

Näyttelymestarit 
Jukka Suhonen
jukka.suhonen@joensuu.fi
puh. 050 591 0829

Joonas Räsänen (sijainen 30.9.2022 asti)
joonas.rasanen@joensuu.fi
puh. 050 367 5231

Jaana Hämäläinen (poissa 1.10.2022 asti)
jaana.hamalainen@joensuu.fi
puh. 050 367 5231

Projektikoordinaattori (Osallisuutta ja kestävää kulttuuriperintöä -hanke)
Reetta-Mari Kellokoski
reetta-mari.kellokoski@joensuu.fi
puh. 050 4355 972


Asiakaspalvelu

Tilausopastukset, juhlasalin vuokraus, tiedustelut

taidemuseo@joensuu.fi
puh. 013 337 5388
 

Käynti- ja postiosoite

Joensuun taidemuseo Onni
Kirkkokatu 23
80100 Joensuu

AUKIOLOAJAT

ma suljettu
ti, to–la 10–16
ke 10–19
su suljettu

LIPUT

Pääsylippu 8 €
Eläkeläiset, työttömät, opiskelijat 4 €
Alle 7-vuotiaat ilmaiseksi

Lisätiedot ja poikkeukset

Sivu arviointi ja palaute