Murupolku

Yhteystiedot ja henkilökunta

Henkilökunta

Museonjohtaja (hallinto)
Tarja Raninen-Siiskonen
tarja.raninen-siiskonen@joensuu.fi
puh. 050 405 9079


Intendentti (vaihtuvat näyttelyt)
Pauliina Kaasalainen
pauliina.kaasalainen@joensuu.fi
puh. 050 341 9502

Näyttelyhakemuksia vastaanotetaan vain sähköisesti:

www.joensuuntaidemuseo.fi/nayttelyhakemukset

 

Amanuenssi (kokoelmat) 30.3.2020 asti.
Tiina Kuivalainen
tiina.kuivalainen@joensuu.fi
puh. 050 590 6544

 

Projektikoordinaattori (Museums in focus)
Sami Tanskanen
sami.tanskanen@joensuu.fi
puh. 050 351 8609


Näyttelymestarit (toimisto)
Jaana Hämäläinen, jaana.hamalainen@joensuu.fi
Tuija Paajanen, tuija.paajanen@joensuu.fi
Jukka Suhonen, jukka.suhonen@joensuu.fi
puh. 013 337 5391, 050 367 5231


Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu on suljettu 25.5.2020 asti. Kiireellisissä asioissa ota yhteytettä museonjohtajaan tai intendenttiin.

Tilausopastukset, juhlasalin vuokraus, tiedustelut

taidemuseo@joensuu.fi
puh. 013 337 5388
 

Käynti- ja postiosoite

Joensuun taidemuseo Onni
Kirkkokatu 23
80100 Joensuu

AUKIOLOAJAT

1.6.-30.6.2020

ma-ti 10–16
ke 10–19
to–pe 10–16
la-su suljettu

LIPUT

Pääsylippu 7 €
Eläkeläiset, työttömät, opiskelijat 3 €
Alle 7-vuotiaat ilmaiseksi

Lisätiedot ja poikkeukset

Sivu arviointi ja palaute